Nacionalen Forum Osinoviavane НФО
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?
Октомври 31, 2014, 09:30:20 am

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Търси:     Експертно Търсене
* Заглавна Страница Помощ Търси Календар Вход Регистрирай
НФО  |  КОМПАС  |  ДИСКУСИИ (Модератори: Desi Teneva, optron)  |  Тема: Какви изследвания??? 0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] Надолу Отговор Изпечатай
Автор Тема: Какви изследвания???  (Прочетена 3612 пъти)
miki2001
неориентиран
**

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 7

Профил
Какви изследвания???
« -: Февруари 04, 2007, 05:02:43 pm »

Здравейте:) Подготвихме всички документи необходими за осиновяване и остана само медицинските изследвания. Направихме стандартното медицинско. Остана СПИН, хепатит и васерман, но когато отидохме ни попитаха за какъв хепатит точно трябва да се изследваме. След което аз позвъних в социални грижи и попитах, но там ми отговориха, че за хепатит не се изисква, но не били сигурни...мисли, че само за туберкулоза, СПИН и васерман. Но в пакета документи е написано хепатит...Съвсем се обърках. Може ли някой с две думи да ми каже точно кои изследвания да направим????? СПИН, васерма, туберкулоза, хепатит( кой точно) кое от всички тези е необходимо да направим:)???? Ще се радвам на бърз и компетентен отговор от вас:-)
Благодаря предварително:))
Активен
cenuela
неориентиран
**

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Профил
Re: Какви изследвания???
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2007, 06:37:45 pm »

ЗДРАВЕЙ!Нашето мелицинско беше стандартно.Трябва ти СПИН,васерман.Това ни искаха на нас.Октомври месец си подадох ме документите.Успех 3some.gif
Активен
katy
специален

Рейтинг: +4/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 24

Профил
« Отговор #2 -: Февруари 04, 2007, 09:16:20 pm »

zdravei miki2001! pri men be6e samo spin, vaserman i tuberkuloza. za pyrvi pyt 4uvam 4e triabva i hepatit. da ne bi ne6to da sa se obyrkali slujitelite? gre6ki stavat za syjalenie. az podadoh 4ast ot dokumentite prez avgust i izob6to ne e stavalo duma za izsledvania za hepatit. vyzmojno e oba4e da ima niakakva promiana za tezi niakolko meseca. jelaia ti uspeh!!!
Активен
miki2001
неориентиран
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #3 -: Февруари 04, 2007, 11:03:12 pm »

Благодаря ви много :-) flowers А къде трябва да си направим изследванията за туберкулоза? confused1
Съжалявам за невежеството, но наистина нямам идея hypo sad1
Активен
cenuela
неориентиран
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: Февруари 05, 2007, 07:19:39 am »

Иследването за тоберколоза се прави в хеи се дава секрет.Ние отиваме да видим нашата рожба сега и сме доста развалнувани.УСПЕХ mnogo obich!
Активен
miki2001
неориентиран
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Февруари 05, 2007, 10:45:32 am »

Благодаря много thumb Много успехи ви желая,  thumbup heart flowers
Активен
svetla
неориентиран
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 8

Профил
« Отговор #6 -: Февруари 06, 2007, 05:13:13 am »

При нас, жената от отдел "Закрила на детето" ни даде едно листче с написани всички необходими документи за кандидатстване и насреща кое откъде се вади. Изследването за туберкулоза е като ти вкарват някакъв серум с инженция и след 3 дни отчитат големината на едно червено петънце, което се получава. Трябва да имаш и отделно медицинско от психиатър. На нас не са ни искали изследване за хепатит.
Ако си приготвила част от документите, попълни заявлението и ги занеси в социални, като не забравиш да си вземеш входящ №, защото от тази дата започва да тече 3-месечния проучвателен период.  Успех!
Активен
miki2001
неориентиран
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: Февруари 10, 2007, 11:57:11 am »

Обадих се в социални грижи по район и ми казаха, че е добре да си направим и за хепатит "C". Направихме си. Ходихме и до тубдиспансера за изследвания за туберкулоза, но там не ни биха инжекции а ни дадоха медицински бележки, че не се водим на отчет- дали така е правилно???Незнам:( Освен това искам да попитам колко препоръки общо трябва да имаме. Някъде бях чела, че искат две, а на друго място четири- кое е вярно? В понеделник отиваме да подадем документите  mnogo obich! Благодаря ви предварително.  help
Активен
miki2001
неориентиран
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: Февруари 10, 2007, 12:02:28 pm »

Извинявам се, че пак ще питам, но много съм объркана и се вълнувам rolleyes2
Тази молба за включване в регистрите там ли я дават, по образец ли е или трябва да си я напишем ние. И декларацията за готовност за сътрудничество също?? И ако трябва ние да ги напишем може ли някой да ми даде пример как точно трябва да изглежда??? help
Активен
katy
специален

Рейтинг: +4/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 24

Профил
« Отговор #9 -: Февруари 10, 2007, 02:59:51 pm »

zdravei miki2001! ne e neobhodimo da pi6ete sami molbata ili ne6to drugo. 6te gi polu4ite ot slujitelite, po obrazec sa. belejkite ot tubdispansera sa dostaty4ni, az sy6to predstavih takava. na men mi iskaha preporyki ot 2 semeistva koito me poznavat dobre. jelaia vi uspeh!!!
Активен
miki2001
неориентиран
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: Февруари 11, 2007, 09:57:11 am »

Много ви благодаря отново:) flowers
Ето документите които поготвихме...
1.Свидетелство за съдимост
2.Удостоверение от прокуратурата, че няма заведени дела срещу нас
3.Удостоверение, че не сме лишавани от родителски права
4.Две препоръки от приятели
5.Документ за доходите на съпруга ми за последните шест месецса(аз съм на свободна практика и немога да имам такава-дано не е проблем това?)
6.Нотариално заверен документ за имущество
7.Актове за раждане
8.Свидетелство за сключен брак
9.Изследвания)СПИН,хепатит"C", васерман, медицинско от психодиспансер и тубдиспансер, че не се водим на отчет, медицинско за общо физическо здраве
10.Лични карти и копия от всички документ
11.Заявление

Май това е всичко, дано не съм пропуснала нещо важно:-) Ако има нещо, което съм пропуснала,моля кажете ми :-)))
Желая успех на всички thumbup
Активен
cenuela
неориентиран
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: Февруари 17, 2007, 05:58:28 pm »

Здравей miki за мен това са докоментите.Колкото по бързо ги занесеш в ОЗД-то толкова по бързо ще започнат да ги обработват read.Защото се чака 3 месеца за проучване.През които ще идват у вас,ще викат родителите и приятелите ти в ОЗД-то.Самите процедури са бавни и изнервящи.Трябва да се воражиш с много тарпение.Пиши колкото се може повече градове в савета имаш по голям шанс да ти се обадят по бързо. mnogo obich! Пожелавам ти успех thumb
Активен
олена
Гост

Ел. поща
« Отговор #12 -: Февруари 26, 2007, 10:15:58 am »

извинете но какво медицинско трябва за общо здравословно състояние? откъде се взема то? blush-anim-cl
Активен
svetla
неориентиран
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 8

Профил
« Отговор #13 -: Февруари 26, 2007, 04:22:47 pm »

Медицинско за работа - от книжарницата.
Успех!
Активен
Страници: [1] Нагоре Отговор Изпечатай 
НФО  |  КОМПАС  |  ДИСКУСИИ (Модератори: Desi Teneva, optron)  |  Тема: Какви изследвания??? « назад напред »
Отиди на: